Masaryk DžejÁr

26. února 2018 v 8:58 |  Politika
Na některé počiny se zkrátka nedá nereagovat a jedním z nich je i film Masaryk, uvedený v neděli 25. února Českou televizí jako hlavní večerní pořad. Celkem jsem byl na něj zvědavý. Ale asi nejsem ten správný divák nebo co.
Měl jsem možnost hned v úvodu vidět Jana Masaryka jako magora, který se vloupá do cizího domu, aby si tam potom drnkal na piáno. Vzápětí ho můžeme vidět jako arogantní hovado, když primitivně nařkne psychiatra německého původu s evidentně židovským jménem z toho že je nacista. V dalších scénách ho potom můžeme vidět jako nadrženého obšourníka a feťáka..... Uteklo prvních patnáct minut z tohoto filmového veledíla a já jsem ho znechuceně vypnul.
Ne snad že by se nic z toho nemohlo stát, ale na druhou stranu - zasedl jsem k internetu a začal hledat reálné, doložitelné informace. Neexistuje žádný konkrétní důkaz, že by se něco takového skutečně odehrálo, nebo že by se Jan Masaryk choval takovým způsobem. Vše je jen fabulace tvůrců filmu, vystavěná na základě úvahy " Jan Masaryk byl tehdejší honorace - tehdy honorace šňupala kokain - tak byl Masaryk smažka a basta fidli". Vše by se snad i dalo překousnout, pokud by hned v první scéně nebyl titulek, že film byl natočen na základě skutečných událostí. A tak jsem celý tento film zařadil po bok dalších podobných "uměleckých počinů", které, podobně jako v padesátých a později v sedmdesátých letech minulého století, spíš měly za úkol podat "správný ideologický obraz" našich historických osobností ve stylu "nachčijeme na vaše hroby". Možná je to spíš obraz dnešní smetánky a vyšších společenských kruhů, možná nebudu daleko od pravdy, že se jedná o "společenský život" pachatelů tohoto filmu.
A pokud tvůrci tohoto velefilmu mají koule na pořádné dílo, megafilm, skutečnou pecku kterou se navždy zapíší do historie, mohli by natočit třeba něco podobného o Václavu Havlovi. A rozvinout některé detaily z jeho života, o kterých si už dávno štěbetají vrabci na střechách. Stačí otevřít vyhledávač a zadat heslo "Václav Havel zmrzlinový pohár". Možná je i pan Wolf trošku kontroverzní osobnost, ale...... O disidentských alkoholických dýcháncích by se našlo určitě víc konkrétních důkazů než o tom že Masaryk byl smažka..... jenže to by je paní Dagmar mohla taky vypískat.
Shrnuto a podtrženo - určitě i nejméně pětadvacet z Třiceti případů majora Zemana je koukatelnějších než tohle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama