Podzimní éter 33

18. září 2017 v 19:27 |  Rádio
Jednou z mnoha podzimních CB soutěží je Podzimní Éter 33. Přestože nemá moc velkou propagaci, účast na něm byla poměrně slušná. Podrobnosti jsou zde:

https://podzimnieter.wordpress.com/

Je to typická "cébéčkářská" volná soutěž, kde platí i spojení s nesoutěžními stanicemi a tak není problém se zapojit alespoň jako "křoví". Protože většina stanic měla být buď v severních a západních Čechách, nebo naopak na moravsko - slovenském pomezí, nebo přímo na Slovensku, zvolil jsem trochu vyšší kótu 650m/n poblíž Rampuše, v lokátoru JO80EE. Zajímalo mě i porovnání s výsledky z vysílání v podobné jarní soutěži z o 200m nižšího kopce na Vrbici. Na kopci jsem byl poměrně krátce, asi od páté do půl sedmé odpolední. A co bylo slyšet?

EC8 Jarda 52 Liberec p. Rašuvka
Vláďa Tři Dvory ze svého "stálého" portejblu u Načeradce
EC15 Mates Brno p. Slamník (NR Dolní Morava) JO80KD
Exp. Morava p. Mikulčin Vrch JN88VW (prošlo to s odřenýma ušima a vyřvanými hlasivkami, ale prošlo za 30 - 31)
Jarda Loučná p. Dlouhé Stráně JO80NB

A dále téměř místní stanice Láďa Smiřice, Franta Velešov p. Lomy a Miloš Rychnov p. Hláska, který se nakonec přijel i na chvilku podívat.

Pouze slyšet byly stanice ze západu Čech, dovolat se mi na ně nepodařilo:
EC13 Expedice Pohádka p. Svahová JO60QN
EC4 Expedice Kleť

Výsledky nejsou v zásadě o moc lepší než z Vrbice, Kleť i Krušné hory jsou stále mimo dostřel. Stanice z východu a ze Slovenska nebyly slyšet vůbec. Příště možná zkusím osvědčený kopec Polom nebo, pokud bude ohrazený a obsazený stádem krav, podobné místo nedaleko Říček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 birdal kanmis birdal kanmis | E-mail | 28. ledna 2018 v 12:58 | Reagovat

hello. recently ı got me a riga 103 soviet made radio. could you help me sort out some problems with it please? Thank you.
Regards.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama