Starý rok 2016 .... a konspirační teorie ještě jednou

27. prosince 2016 v 21:49 |  Politika
Na přelomu letopočtu mívám ve zvyku se zpětně zamyslet na uplynulým rokem i trochu nahlédnout dopředu na ten následující. Letos to nebude jinak, událo se toho víc než dost.

Nejzásadnějším tématem je jistě ilegální imigrace. Politická scéna se nám díky tomu hezky rozdělila a vyprofilovala. V zásadě na dva tábory - "vítače" a "odmítače". A ještě zbývá podskupinka "odmítačů", která by se dala definovat možná spíš jako "vymítači". Přestože "vítači" mají protekční přístup do většiny médií a mediální výplach jimi pořádaný je téměř bezprecedentní, zdá se, že v české kotlině "vítačům" pšenka nepokvete a trend mezi obyvatelstvem je víceméně jasný. A co je nejzajímavější - možná právě početní převaha "odmítačů" imunních vůčí "vítací" propagandě spojená s čímsi jako emancipací způsobuje, že "vítací" propagátoři nějak začínají ztrácet energii i půdu pod nohama a začínají se vyjadřovat stále opatrněji a diplomatičtěji. Situaci se ovšem snaží usilovně zvrátit pan Chovanec s Ministerstvem Pravdy.

Ještě jednou otevřu téma konspiračních teorií. Dění kolem ilegální imigrace je totiž velmi zvláštní. Ne že by v jiných zemích imigrace včetně té ilegální neexistovala, ale má jasně daná a dodržovaná pravidla. Třeba takové Spojené státy. Když se tam chcete dostat, můžete umět nějakou profesi která je v USA žádaná, zažádat o "zelenou kartu" a čekat, zda vám udělí dočasný nebo trvalý pobyt. Nebo můžete přijet jako turista a přes poměrně důkladné kontroly se v té zemi nějak "ztratit". Dále ovšem žijete s rizikem, že pácháte federální zločin a když budete mít smůlu nebo dokonce s vámi bude nějaký sebemenší problém a dostanete se do kontaktu s policií nebo státními úřady, v USA končíte. Stejné je to ve většině zemí, které nejsou banánovými republikami.

Pokud jen tak přiletíte na nějaké americké letiště a vyblejete imigračnímu úředníkovi, jak se doma máte strašně špatně a že strašně toužíte po šťastném životě v USA, máte téměř jistotu že z té Ameriky uvidíte pouze letištní budovu, druhým letadlem obratem poletíte zpět domů a nikdo se s vámi nebude dál bavit. Pokud to samé uděláte v Austrálii, během pár dní skončíte v uprchlickém táboře na nějakém opuštěném ostrůvku stovky majlí od pevniny a tam vás nechají dusit tak dlouho, dokud vám nedojde že to je konečná a chcete raději zpět domů. Ale když se rozhodnete pro ilegální imigraci do Evropy????? Stačí když sednete do nějaké kocábky, odplujete ve Středozemním moři pět majlí od pobřeží do mezinárodních vod a chvíli počkáte. Za chvíli připluje plavidlo uprchlické cestovní kanceláře Frontex, z té kocábky vás vyzvedne, odveze zbylých několik set km přes Středozemní moře do vytoužené Evropy, tam vás nakrmí, odbleší, dezinfikují, oblečou, ubytují, zaregistrují, dají doklady i když žádné původní nemáte a pustí do "volného oběhu". A hurá do Německa za Mama Merkel!

Chování německé kancléřky a evropských úřadů je další kapitolou hodnou zmínky. Mama Merkel pozve všechny "ubohé uprchlíky" do Německa a dělá reálně vše pro to, aby měli volnou a bezproblémovou cestu. Když se to některé jiné evropské zemi přestane líbit a valící se davy ilegálních imigrantů reguluje nebo dokonce úplně zastaví, německá kancléřka se chová jako že v Evropě poroučí ona a řve na celé kolo. Když těch uprchlíků začne být moc, začne organizovat jejich přesun i do dalších evropských zemí, včetně těch co o takové nadělení vůbec ale vůbec nestojí. Když jiné země dají najevo, že se jim to nelíbí a že pravomoci německé kancléřky končí na německých hranicích, začne se Merkel chovat jako že v Evropě poroučí ona a řvát na celé kolo. Evropské úřady a instituce, místo aby paní Merkel jasně a jednoznačně vysvětlily, odkud kam sahá její mandát a pravomoci, ji jdou na ruku a víceméně s ní spolupracují. Pokud se v Německu s imigranty objeví nějaký problém, je v zásadě zakázáno o něm vůbec veřejně mluvit a nedej bože informovat v médiích. Pokud přesto dáte najevo, že s uprchlickou politikou "Mama Merkel" nesouhlasíte, je z vás obratem xenofob, rasista a extrémista.

Už toto chování samo o sobě vyvolává pocit, že má nějaké pozadí a nějaký důvod, o kterém nevíme a o kterém se nesmíme nic dozvědět. A tak se o důvodech jen spekuluje. V zásadě se dají rozdělit do tří skupin:
1)Dnešní vládnoucí evropské "elity" a evropské instituce vůbec jsou neschopné řešit současné problémy a celé dění má jen tuto fatální neschopnost zakrýt. Prostě - nedokážeme ilegální imigraci zastavit, proto se musíme tvářit jako že ji vlastně chceme. Její důsledky je nutné zamlčovat a tutlat, aby se voliči nenaštvali víc než je nezbytně nutné. A snad to nějak dopadne, jako zatím vždycky.
2)Dnešní vládnoucí evropské "elity" jsou v podstatě zestárlí hipísáci ze šedesátých let, s mozky zhulenými trávou a jiným jmelíčkem, žijící ve svých ideálech a představách, zcela mimo realitu.
3)Dnešní vládnoucí evropské "elity" jsou jen loutky, kterým za drátky tahá někdo neviditelný v pozadí.

Má to ale jeden háček. Šídlo v pytli neutajíš, a tím spíš ve střední a východní Evropě, kde mají lidé bohaté zkušenosti z minulosti s manipulací veřejnosti a s totalitními praktikami. Tam kde je přímá demokratická kontrola nad rozhodováním, kde jsou důvody vedoucí k těmto rozhodnutím viditelné, jasné, logické a jednoznačné, zůstává jen málo prostoru pro konspirační teorie. A opačně - neprůhledné zákulisní politikaření, mlžení, prosazování skrytých zájmů, manipulace s obyvatelstvem a s jejich názory, utajování a skrytá zpětná kontrola, to vše je pro konspirační teorie živnou půdou.

Politici mívají jeden velký a těžko řešitelný problém. Před volbami lidem "něco" naslibují a po volbách je jejich politika slibům vzdálená asi tak stejně jako Aljaška od Evropy. V lepším případě začnou zavádět něco o čem se v předvolebních slibech ani slůvkem nezmínili, v horším potom své voliče rovnou zradí ve jménu "vyšších zájmů". Následně s překvapením zjistí, že nějak "ztrácí podporu" a strašně se tomu diví. V této souvislosti nezbývá, než si připomenout onu profláknutou "větu Jakešovu" z Červeného Hrádku:

"A proto je to tak důležitý, ta podpora zespodu. Aby sme mohli říct - né že my si to přejem, ale že ten lid si to žádá. A né aby my jsme tam stáli sami, jako kůl v plotě, a neměli jedinýho slova podpory."

A k tomu potřebují znát názory svých voličů. Samozřejmě by bylo demokratické, jednoduché a efektivní se jich na názory zkrátka normálně zeptat a potom se jimi řídit. Jenže to nejde. Evropa už nemá s demokracií téměř nic společného a skutečné názory a přání lidí v ní žijící nejsou rozhodující. Rozhodující je Brusel, Evropská Komise a elity..... Takže nejde jen o to znát názory obyčejných lidí, ale lidé si mají podle představ vládnoucích politiků myslet to, o čem se rozhodlo nahoře. A když jejich rozhodnutí nemají "podporu zespoda", musí si ji buď nějak vyrobit, nebo alespoň zajistit že projdou bez velkého pozdvižení. Proto zavádění kontroly nad sdělovacími prostředky, proto snaha o cenzuru Internetu, proto manipulace s veřejným míněním a propaganda. K tomu je ovšem nutná tak jako tak zpětná vazba, jak je toto snažení úspěšné. Jenže na rozdíl od skutečné demokracie musí tato zpětná vazba být tajná. Bez tohoto utajení se manipulace s myšlením lidí zhroutí. Manipulace s myšlením a názory obyvatelstva je ovšem jedním z příznaků totalitního státu........

Proto se stále více obávám toho, že platí konspirační teorie číslo 3 :-( Možná že dokonce všechny najednou.

P.S. Aby těch špatných zpráv nebylo málo, zde je odkaz ještě na jednu:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-lidem-to-proste-nerekneme-Mraziva-zmena-v-rozhodovani-EU-467050
To tak, aby nám ovčané do toho našeho rozhodování ještě zkoušeli kecat. Vzhůru ke světlým eurozítřkům, bruselskou cestou k vítězství eurokomunismu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama