Konspirační teorie a fakta - díl4 - tentokrát o panu prezidentovi

6. listopadu 2016 v 11:26 |  Politika
Následující pokračování berte jako trochu odlehčující. Pan prezident Miloš Zeman je vděčným tématem nejrůznějších článků, komentářů, dohadů a drbů. Poslední taškařici "dajlimedajli" nelze jen tak přejít bez povšimnutí. Usmívající se Nejrůznějších názorů a teorií, o co vlastně šlo, se vyrojilo mnoho. Která by mohla být pravdivá?

1)Pan prezident skutečně vydíral Daniela Hermana prostřednictvím medaile pro pana Bradyho s úmyslem zabránit jeho schůzce s Dalajlámou.
Teorie asi nejvíce podporovaná sdělovacími prostředky spřátelenými s pražskou kavárnou, ovšem i pro nepříliš inteligentního člověka viditelně postižená kulhavkou i slintavkou. Nikdy jsem žádnou medaili nedostal, ale nějak si nedokážu představit, že pozvání je ve stylu "crrrr crrrr, dobrý den, tady Forejt z Hradu, dostavte se osmadvacátého příští měsíc na hrad pro metál". Dále tu ale máme diplomatickou komplikaci - pan Brady je občanem Kanady, to předpokládá jistou oficiální součinnost s kanadskými úřady, která téměř s jistotou neproběhla. A i kdyby k tomu všemu došlo ještě ve fázi před oficiálním schválením, kdy se dá s trochou štěstí všechno zatlouct, stejně si nedokážu představit, že by pan Zeman tohle řekl panu Hermanovi veřejně před svědky, na které se pan Herman odvolával. Jako můžeme si o panu prezidentovi myslet cokoliv, ale takhle blbej není, ani když má virózu.

2)Celé je to provokace "pražské kavárny" a pokus v očích veřejnosti Zemana odstřelit. Teorie nejvíc podporovaná nejrůznějšími "nezávislými" weby. Když to vezmeme od začátku, pan Herman je velkej kámoš se sudeťáky, kterým Zeman leží v žaludku nejspíš docela fest. O celé "pražské kavárně" ani nemá cenu diskutovat, ta reaguje na slovo "Zeman" jako komisař Drayfus na Clouseaua. Potom ještě sejří i probruselské vlezdoprdelky, prorežimní presstituty a mnoho mnoho dalších, možná že i CIA a FBI. Způsob, jakým se tihle hodní hoši, co spolu mluví, dali dohromady napříč většinou televizí a novin, až po happening na staromáku, je taky o něčem svědčící. Scénář, jakým se pokusili "vyburcovat národ" až příliš nápadně připomíná náš "plyšák" nebo nedávný ukrajinský Majdan. Zdánlivě to všechno do sebe docela zapadá, až na pár drobností. Na ten zmíněný detail o potřebné součinnosti s kanadskými úřady by CIA nejspíš nezapomněla, u vyjančeného Kocába and his friends bych se tomu nedivil. Dále trošku zapoměli na další detail. Po ukrajinském Majdanu zůstala rozvrácená a rozdělená země a dlouhodobá občanská válka. Východní část Ukrajiny, hospodářsky, politicky i historicky provázaná s Ruskem se prostě trhla. Pro Ukrajinu průšvih, ale fajn, zůstal střed a západ.... Ale v Česku to budou mít "kavárníci" těžší. Ano, zaplnili staromák, dostali se do televize, do novin. Fajn, jasné, všechny sídlí v Praze. A co dál? Jimi ovládané území je prakticky pouze Praha a nejbližší okolí. Třicet km za Prahou začíná léno Zemanovo a po nějaké "kavárně", ne náhodou nazývané "pražská" tam neštěkne prašivej pes. To se nakonec ukázalo i nyní. Tahle taktika by fungovala, kdyby se prezident volil postaru v Praze, bylo všechno připravené jako kdysi při volbě Havla a jen bylo nutné národu zdůvodnit proč. Ale tady bude opět volit celá republika a stejně to dopadne jako s Karlem.... A to načasování je také nějaké divné. Moc dlouhá doba do prezidentských voleb, i kdyby to mysleli sebeupřímněji, za ten víc jak rok se na tuhle taškařici stejně zapomene. Kavárníci právě nejspíš vystříleli nejtěžší kalibr který mají k dispozici a Zeman má rok na drtivý protiúder.

3)O panu Zemanovi se občas mluví jako o geniálním stratégovi. A tak mě napadla ještě jedna teorie. teorie, o které se nemluví. Možná pan prezident tu větu o medajli pro strejčka panu Hermanovi skutečně řekl. A strašně moc si přitom dával pozor, aby přes zdánlivou blízkost "svědků" jeho slova nikdo další neslyšel. A taky si dal pořádnýho majzla, aby neexistoval jediný důkaz o tom, že by někdy pana Bradyho skutečně vyznamenat chtěl, a naopak existovalo pár viditelných důkazů, že v celé cause je něco trochu divného. A vůbec mu přitom nešlo o nějakého Dalajlámu. Třeba to byl promyšlený tah, jak si vytřít zadnici se všemi "kavárníky" prostřednictvím mediálně vděčné, ale momentálně pro něj zcela neškodné provokace, která za pár měsíců zapadne do mediálního bahna a při příštích prezidentských volbách po ni neštěkne pes. Docela dobře si dokážu představit, jak v sobotu ráno popíjí slivovičku, pokuřuje, a spokojeně sleduje zprávy, jak mu včera všichni ti "kavárníci" skočili na špek...... Voličů jsou totiž tři skupiny. Jedni Zemana nenávidí, a o ty nejde, ti ho stejně nikdy volit nebudou. Druzí ho budou volit vždycky, i kdyby se ukázalo že má rohy a kopyto. Ty má jisté, o ty taky nejde. A pak zbývá třetí skupina, nerozhodnutá. A o tu právě jde. Dokonce jsem zaslechl názor, že tu bandu šašků co si říká "pražská kavárna" si Zeman sám platí a organizuje, aby vyděsili nerozhodnuté voliče. Smějící se
4)Ale třeba to bylo všechno úplně jinak. Jedno přísloví říká:
Nehledej konspiraci v ději, který se dá vysvětlit blbostí
A právě pan Zeman je známý řadou hlášek, bonmotů a vyjádření, které bývají značně na hraně. Prostě, kunda sem, kunda tam. A tak si dokážu představit, jak pan Herman oroduje u pana Zemana za vyznamenání pro strejčka. A pan Zeman mu na to odpoví skutečně cosi o dalajlámovi, jenže to nemyslí jako pokus o vydírání, ale jen jako vtipné odbytí otrapy ve stylu "až pokvetou hrábě". Pan Herman ale asi vše pochopil jinak, do věci se zapojili mediální mágové z obou stran a potom už causa nabrala obrátky a začala žít vlastním životem.......

Ale vlastně - kdo ví. Možná že zítra se vynoří nové důkazy a všechno bude zase jinak.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama