Konspirační teorie a fakta - díl 5 (tentokrát snad už naposled)

17. listopadu 2016 v 15:11 |  Politika
Opět máme výročí 17. listopadu 1989. Okolo něj se za minulých sedmadvacet let objevilo mnoho nejrůznějších teorií a názorů, nikdy se však nic nepodařilo jednoznačně prokázat. Jisté je jen to, že tehdejší dění je dodnes nejasné a podivné. Holt byla tehdejší "sametová revoluce" evidentně dobrá práce. Většinu lidí tehdejší dění pomalu, ale jistě přestává zajímat.


Za pohled spíš stojí proměna názorů obyčejných lidí. Od nadšení ze znovu získané svobody, z budování "skutečné demokracie" a z konce totalitní moci, od jednoznačné a masové podpory tehdejší "nové generace politiků" považované za spásu. Přes rozčarování a "blbou náladu" z konce 90. let, až konečně po znechucení z toho, co nám tady z té "revoluce" po čtvrt století vlastně vyrostlo.


A co nám tady vlastně vyrostlo? Zástupy profesionálních politiků - aparátčíků, kteří si svým myšlením nijak nezadají s komunistickou věrchuškou. Opětovné utahování šroubů, zpřísňování všemožných zákonů a zavádění kontroly nad obyvatelstvem, často v rozsahu jaký si ani soudruzi nedovedli představit. Nové příležitosti pro všechny "staré struktůry". Nahrazení nezávislosti naší země novodobým "europrotektorátem". Myslíte si že přeháním? Vážně?

Všechny totalitní systémy mají několik společných rysů a člověk nemusí být příliš velký myslitel, aby to pochopil. Porovnáme si alespoň ty nejznámější - komunismus, fašismus a náboženskou vládu - s dnešním stavem.


1)Odklon od zásad demokratické vlády. Tedy - že zástupci z lidu jím volení prosazují názory většiny jimi zastupovaných voličů. Tato zásada je nahrazena prosazováním názoru vládnoucí elity a její obhajobou před většinou. Skutečná demokracie je potom buď zcela zrušena, nebo jen nahrazena pseudodemokracií, která sice kopíruje formální demokratické struktury, ale ve skutečnosti slouží někomu jinému než lidem.

2)Prosazování jednoho "správného" názoru. V komunismu to byl marxismus - leninismus, za Hitlera nacionální socialismus, v případě církevní totality nějaký ortodoxní výklad daného náboženství. V dnešní době a v tomto prostoru je to militantní agresivní humanismus a multikulturalismus. Vše spojené se snahou o prosazení tohoto názoru u veřejnosti, například kázáním, tiskem, sdělovacími prostředky a masmédii.

3)Netolerance odlišných názorů, často i většinových, omezování jejich vlivu na veřejnost, umlčování, dehonestace, šikanování, perzekuce, kriminalizace a případně i likvidace jejich nositelů.

4)Chápání obyvatel žijících v dané zemi a prostoru jen jako užitkového zvířectva, se kterým je možné libovolně manipulovat formou "sociálního inženýrství". Není nutné snad připomínat například stalinské nebo hitlerovské čistky a snahy o likvidaci nebo přesidlování celých národů, nebo dnešní řízenou imigraci a snahu o přeměnu evropského prostoru.

5)Zpřísňování i zákonů a předpisů nesouvisejících přímo s tímto sociálně - kulturním experimentováním až do absurdity, neumožňující běžným občanům normální život. Důvody jsou pravděpodobně čtyři. Prvním je umělá výroba "problémů" které mají zaměstnat obyvatelstvo do té míry, aby nevěnovalo pozornost jiným, důležitým věcem. Druhým je potom snaha o uvržení do té doby svobodných občanů do poddanské závislosti na státu a jeho úřadech. Třetím je "velkovýroba zločinců" - tedy kriminalizace přirozeného, neškodného a do té doby obecně tolerovaného chování. Smyslem není nic jiného než vytvořit nástroj nátlaku kterým je možné lehce umravnit "neposlušné" obyvatelstvo. Zároveň nelze přehlédnout, že tyto zákony se často hodí do kšeftů úzkým lobbystickým a nátlakovým skupinkám, které tak získají naprosto luxusní zdroj příjmů. A to je ten čtvrtý, možná hlavní důvod - vytlouct z obyvatelstva peníze.

Dnes máme 17. listopadu. Podle kalendáře "Den boje za svobodu a demokracii". Den předtím byl hlavním tématem zpráv návrh skupiny 64 poslanců Parlamentu na zavedení trestnosti urážky prezidenta. Není pochyb, jako v ostatních případech, že by to byl jen začátek dalšího legislativního kolotoče vedoucího k omezování svobodného šíření názorů mezi lidmi. Když prezident, proč ne další ústavní činitelé, Unie, atd..... Vše je jen otázkou času. Však už s tím máme zkušenosti.
Dva dny předtím zase proběhla v TV zpravodajství reportáž o tom, jak skupina amerických miliardářů, která si říká "Demokratická Aliance" si líže rány po prohraných prezidentských volbách v USA a přemýšlí, jak získat zpět právě ztracený vliv a finanční prostředky.
V prvním případě je obrana před novodobými udavači, kolaboranty a estébáky jednoduchá - systém funguje, dokud se obyvatelé bojí, v převážné většině drží hubu a protestuje jen naprosté minimum nejodvážnějších, které je snadné umlčet. Ve chvíli, kdy se takovému zákonu vzepře velká, nebo dokonce většinová část občanů, perzekuční mašinérie se zhroutí a chcípne. Celý národ zavřít nelze. Osobně nepochybuji o tom, že pokud by prošel zákon, zakazující urážku prezidenta republiky, několik milionů občanů ochotných veřejně prohlásit nebo napsat že "prezident je vůl" by se v současné situaci našlo obratem.
Ve druhém případě je problém méně viditelný, ale horší. Ano, ať už si o podobných spikleneckých teoriích myslí každý cokoli, malá skupina multimilionářů pro které je zbytek světa jen mlejnkem na peníze evidentně existuje. Momentálně možná dostala trošku přes prsty, ale jde jen o jednu jedinou bitvu, která nic neznamená. Tihle pánové se svých snah o totální ovládnutí světa jen tak nevzdají.


Proto jsme momentálně svědky vzniku novodobé totalitní společnosti. Totality trochu odlišné od těch předchozích. Nemá žádného představitele, ke kterému by vzhlížely davy a který by za ni nesl viditelně zodpovědnost. Je to totalita šedých úřednických myší, nažehlených kravat a moderních technologií. Totalita "na pozadí". Jejím svatým grálem jsou peníze. Otázka je, co s ní udělá dění poslení doby.


Zatím se totiž používaly jen dalo by se říct měkké způsoby, jak usměrnit a ovlivnit stádo ovčanů. Ty evidentně přestávají fungovat. Možná bude velmi zajímavé sledovat, kam až se světové elity odváží zajít a čeho se ještě dočkáme.

P.S.
Kromě dnešního domácího dění souvisejícího se 17. listopadem se ve zprávách píše a mluví i o návštěvě dosluhujícího amerického prezidenta Obamy s dosluhující kancléřkou Merkel. Asi je příznačné, že se tak stalo za asistence tisíců policistů a agentů. Asi se v Berlíně oba mají čeho bát. A až oba zmizí v propadlišti dějin, svět si možná oddechne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lada Lada | Web | 18. listopadu 2016 v 8:30 | Reagovat

Mě se jen zdá, že jsem tehdy cinkala za něco trochu jiného!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama