Eurokadibudka

19. října 2016 v 20:54 |  Politika
Doba si žádá své a už ani lesní zvířátka nemůžou kálet po lese kde je napadne. Kampak bychom potom přišli, kdyby houbaři, myslivci a turisté museli v lese šlapat v hovínkách. A tak i zvířátkům v lese postavili kadibudku, aby měla hezky kam chodit na záchod.


Kadibudka byla vyrobena certifikovanou firmou, osazena na předem dobře vybrané a schválené místo certifikovanou montážní firmou a splňovala všachna evropská nařízení a předpisy, včetně ISO9001. A samozřejmě byla zaplacena z eurofondů. Zvířátka si na novinku brzy zvykla, v lese bylo čisto a voňavo a všichni byli šťastní a spokojení.

Až jednou.... Jednou ráno se zvířátka začala scházet jako vždy ke kadibudce, a co nevidí - kadibudka má rozbité okénko. Chytrá liška se ujala vyšetřování, a povídá:
"Máme v lese postavenou krásnou novou kadibudku, zaplacenou z fondů Evropské Unie, která nám tady výborně slouží a jsme za ni všichni vděční, ale také zodpovědni. A teď má rozbité okénko.... Kdopak o tom něco ví?"
A příhlásí se zajíc:
"Prosím, já jsem v noci dostal průjem a musel jsem honem na záchod. Když jsem otevřel dveře od kadibudky, už tam někdo seděl. Byl to medvěd, chytil mě, vytřel si se mnou prdel a vyhodil mě ven okénkem. No a od toho je teď okénko rozbité."
Zvířátka přemýšlí co dál. Medvěd je velký, silný a navíc zákonem chráněný, nic s ním nezvládnou. A tak nakonec udělají sbírku, zavolají pana sklenáře, ten okénko znovu zasklil a všechno bylo v pořádku.

Až jednou... Jednoho dalšího rána se opět zvířátka schází u kadibudky a co nevidí - kadibudka má vyvrácené dveře! Liška se opět ujala vyšetřování a ptá se:
"Máme v lese postavenou krásnou novou kadibudku, zaplacenou z fondů Evropské Unie, která nám tady výborně slouží a jsme za ni všichni vděční, ale také zodpovědni. A teď má vyvrácené dveře! Kdopak o tom něco ví?"
A příhlásí se vlk:
"Vážení, já jsem v noci musel honem na záchod. Otevřu dveře od kadibudky a tam už sedí medvěd. Hned mě chytil, vytřel si se mnou prdel a vyhodil mě ven. A jak mě vyhodil ven, trefil se mnou ty dveře a proto jsou teď vyvrácené a rozbité".
Zvířátka zase přemýšlejí co dál. Medvěd je ale skutečně veliký, silný a navíc chráněný. Nic se s ním nedá dělat. A tak nakonec znovu udělají sbírku, zavolají pana truhláře, ten dveře opravil a usadil zpět a všechno bylo znovu v pořádku, všichni zase byli nějakou dobu šťastní a spokojení.

Až jednou... To už nešlo ani o okénko, ani o dvířka. Kadibudka prostě nebyla. Místo ní jen kráter, třísky, pokácené stromy.


Šokovaná zvířátka se ráno schází na místě činu a chytrá liška se opět ujímá vyšetřování. A znovu se ptá:
"Kdo o tom něco ví?"
A přihlásí se ježek......

Jo, a ten les, ve kterém se to všechno semlelo, prý stojí někde u Vrbětic. A ten medvěd se vždycky přitoulá odněkud z východu a prý je to ruský agent!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | Web | 20. října 2016 v 6:12 | Reagovat

To je krásná europohádka, hahaha!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama