Invazní druhy

30. července 2016 v 23:00 |  Politika
Máme zde nové nařízení EU, tentokrát o invazních druzích rostlin a živočichů.

Definice invazních druhů:
Invazní druh (nebo též invazivní) je druh na daném území nepůvodní, který se zde nekontrolovaně šíří, přičemž agresivně vytlačuje původní druhy, které mají podobnou funkci v přírodě jako on. U obzvlášť nebezpečných invazí může dojít k tomu, že se daný druh začne šířit natolik nekontrolovaně, že rozvrací celé ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a potlačení či likvidaci mnoha původních druhů, ne jen těch s podobnou nikou. Některé invaze mohou skončit až vyhynutím většího množství původních druhů.
Zdroj: Wikipedia

Těchto invazních druhů je prý vyjmenováno v nařízení čtyřicet. Má se údajně týkat například nosálů nebo nutrií. Evropské zásady jsou následující:
-Chov těchto zvířat, nebo pěstovaní těchto rostlin jsou od letošního srpna zakázány.
-Chovy které už existují, si jedince těchto druhů mohou ponechat na dožití. Nesmí je ale nadále rozmnožovat, předávat je do jiných chovů nebo s nimi dokonce obchodovat.
-Jedinci z těchto chovů se nesmí vypouštět mimo tyto chovy do volné přírody.
-Vyjmenované druhy zvířat a rostlin se nesmí dovážet na území EU. Pokud bude zjištěn dovoz pohraničními nebo celními orgány, budou se vracet do země původu nebo pokud to nebude možné, budou usmrceny nebo zničeny.
-Jedinci těchto vyjmenovaných druhů, kteří proniknou do volné přírody, budou usmrceni nebo zlikvidováni.

Proboha, co je takové nařízení za zrůdnost? Vždyť ty ubohé rostlinky a nešťastná zvířátka přece také chtějí nekde žít a u nás je přece pro ně místa k životu víc než dost! A my jim místo toho upíráme elementární právo na život! Vždyť to jsou vlastně uprchlíci, na které by se také měly vztahovat ženevské konvence! Vždyť tohle je přece případ pro všechny ochránce lidských práv, aby své snažení kromě lidí rozšířili i na zvířátka a kytičky! Vždyť to jsou také živí tvorové kteří si zasluží naši pomoc, péči, ochranu a lásku!!!!!!


P.S. Podle posledních nepotvrzených zpráv se seznam nepůvodních invazních druhů rozšířil ze čtyřiceti na čtyřicet dva. Evropská komise do něj zařadila na poslední chvíli další dva druhy:
-Muslima Radikálního arabského (muslimacus multiterorus arabicus)
-Muslima Radikálního afrického (muslimacus multiterorus africanus)
A tak to potom jo :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama