Červen 2016

Den poté....

24. června 2016 v 16:58 Politika
Zkrátka se stalo to, co se stát muselo.

1989:


2016:


Najdětě sedm rozdílů.......
Mě zatím napadly dva.
1)Jakeš tehdy nenosil brýle
2)Jakeš byl chytřejší

P.S.
Jen se obávám, že toto bylo na dlouhou dobu poslední svobodné referendum a možná i poslední skutečně svobodné volby na území EU. Pro příště si to už europropagandisté ohlídají:
"Předseda evropského parlamentu Martin Schulz už jasně řekl, že žádná další referenda se v unii konat nebudou. Není sice jasné, co tím myslel, ale vyslal tím signál k uklidnění dovnitř unie".

A fakt, že komunisté alespoň v posledních několika letech své vlády byli chytřejší než dnešní eurofanatici je objektivně prokazatelný. Stačí si poslechnout záznam projevů pana Milouše Jakeše na Červeném Hrádku. Ano, tehdy se mu celý národ smál a já také. Ale dnes, dnes musím objektivně přiznat, že tehdejší komunistické vedení naší země si dokázalo uvědomit, že "něco" je špatně, dokázalo ty chyby pojmenovat a mělo kupodivu celkem racionální a upřímnou snahu alespoň něco na tom změnit tak, aby lidi v této zemi co nejméně obtěžovali a otravovali. Samozřejmě v mezích své ideologické víry, ale alespoň nějak. Dnešní eurofanatici a eurofašisté nejen že nerozumí a nechápou, ale ani nemají tu upřímnou snahu něco změnit, zlepšit a pokud možno zbytečně neprudit tam kde to není potřeba.
Konec Evropské Unie nejen já, ale spousta dalších lidí přirovnává ke konci Sovětského Svazu a jeho impéria. Ale začínám chápat jedno - to přirovnání je špatné. Nedávno běžel na ČT2 film "Konec třetí říše". Ano, duben 1945 a Hitlerův bunkr, to je to správné přirovnání dnešní EU a její ideologie.

Jak kravička do Unie přišla

17. června 2016 v 22:07 Politika
Ze začátku to vypadá tak trochu jako pohádka. Ale není to pohádka, protože pohádka je vymyšlená od A až do Z. Následující příběh je ale pravdivý. A hlavně - pohádka má vždy dobrý konec. Tady ale dobrý konec nečekejte, proto tohle raději nečtěte dětem, nebo pokud jste nějak psychicky či hormonálně rozladěni(y), raději to dál nečtěte vůbec. Ale na druhou stranu svým způsobem vlastně všechno dobře dopadlo, protože všechny české i bruselské směrnice, nařízení, předpisy a doporučení byly splněny. Ale k věci.
Za devatero horami, za devatero řekami a devatero lesy je město které se jmenuje Vsetín. Okolo toho města Vsetína se rozkládají také kopce, lesy, vesnice, vesničky, osady a samoty. Na jedné té osadě stojí pár chalup. V některých jen přes víkendy bývají chalupáři, některé se jen pronajímají lufťákům, pár jich ještě obývají starousedlíci. V jedné té chaloupce bydlel dědeček, který měl slepičky, králíky, možná i kozičku a ještě - ano hádáte správně - kravičku.
Spokojená kravička (ilustrační obrázek - jakákoli podobnost je čistě náhodná)
Až sem to skutečně vypadá jako pohádka. Dědeček i kravička, i ostatní zvířátka si v chaloupce spokojeně žili a nic jim nechybělo. Až jednou....
Nic netrvá věčně, všeho do času. Nikdo přesně neví, co se stalo. Možná některý z lufťáků, co od dědečka dostali bandasku čerstvě nadojeného mlíčka, neposlechl jeho moudré rady, že takové čerstvé mlíčko se musí nejdřív převařit v pískacím hrnci a nikdy se nepije syrové, když na to nejste zvyklí. Protože takové čerstvé mlíčko je přece jen o něco živější než krabicové a zeserete se po něm jako batole. A třeba se tak stalo a lufťák si potom cestou domů zašel postěžovat do Vsetína panu Čunkovi. Nebo se jenom pan Čunek jednou ráno špatně vyspal, vstal levou nohou a prdelí vzhůru a potom vyhnal úředníky do terénu něco dělat. Nebo v tom vůbec nemá prsty a pan úředník měl jen prd co na práci a tak si vzal služební fabii a udělal služební výlet po kotárech. Prostě - jednou před chaloupkou s kravičkou zastavila služební fabie, z ní vylezl kravaťák a moc se zajímal o kravičku a hlavně o lejstro, kterému se prý říká "Chovatelský deník". Dědeček na to kouká jako zjara a že prý neví co že to po něm pan úředník chce. A tak mu pan úředník začal vysvětlovat, že to je takový sešit, co si musí pořídit a do něj zapisovat, kolik toho jeho kravička sežrala, zda to byla travička, seno, siláž nebo nějaké průmyslové krmivo, kolik toho nadojila, vykakala, zda není nějaká smutná, nemocná a tak. Že prý se to musí, když jsme v té Únii. Dědeček ho chvíli poslouchal, potom se nějak nakrknul a že prý nemá čas celý den chodit za kravičkou a odpočítávat ji sežranou trávu, měřit na mililitry nadojené mlíčko a vážit hovna. Že to nedělal za Hitlera, za Gottwalda, za Husáka, za Havla a nebude to dělat ani teď v té Uhniji. Nakonec vzal vidle a vyhnal kravaťáka od chalupy i s fabií. A šel se ožrat do nejbližšího šenku. Chudák si naivně myslel, že tím to skončilo.
Ale neskončilo. Týden se s týdnem sešel a k dědečkovi přišel pošťák. A přinesl mu úřední obálku s pruhem a v ní bylo lejstro, že si dědečka předvolávají na úřad k vyřešení správního deliktu. Jak správně tušíte, dědeček dostal za ten správní delikt flastr jako kráva, že mu na to málem nestačily úspory na funus.
A protože dědeček byl tvrdá horalská palice, stejně žádný deník nevedl. Krávu nechal odvézt na jatka a měl zase svatý klid. A tak vlastně všechno dobře dopadlo. Porušování harmonizovaných předpisů a nařízení skončilo, trávu kolem chalupy posekal CE certifikovanou sekačkou od (píííííííííííp) a všechno bylo v cajku, dědeček i pan úředník už byli spokojeni. Jediný kdo to odnesl byla ubohá nevinná kravička. Protože to byla skutečně zasloužilá dojnice, nehodila se už ani do mělněného masa, ani do hovězích konzerv, dokonce ani do lahůdkové paštiky a skončila v psích granulích.

Pytel psích granulí (ilustrační obrázek - jakákoli podobnost je čistě náhodná)

A tak příběh končí. S pohádkou to má společné snad jen to poučení - nenechte se ukolébat že je všechno skvělé, krásné a dokonalé, starejte se o to co se děje okolo vás, nebo jednou dopadnete jako ta kravka. Protože když se budete chovat jako tupé dobytče, jednou také skončíte špatně, i když v tom budete sami úplně nevinně......

Hon na čarodějnice/Primu/pravdu (nehodící se škrtněte)

3. června 2016 v 22:58 Politika
Mediálním tématem posledních dní je kritika zpravodajství TV Prima jako údajně nevyváženého a zobrazujícího uprchlickou vlnu v negativním světle. Kritika je to ovšem více než podivná a mnohé okolnosti jsou více než podezřelé.
Už jen fakt, že někdo bez svolení nahrává lidi na poradě a poté záznam zveřejní, je podivný a nejspíš i v rozporu s platnými zákony. Ještě podivnější je, že všechna "sluníčková" média mohutně kritizují to co je na záznamu, ale okolnosti jeho pořízení a pravděpodobná ilegálnost vzniku a zveřejnění v médiích nevadí nikomu. A úplně nejpodivnější je, že se tak stalo tři čtvrtě roku od jeho pořízení.
Do řady "sluníčkových", "proeurounijních" a "uprchlickovítacích" médií se už dávno řadí i Česká televize. Asi není náhodou, že se do této kampaně proti TV Prima zapojila. Mluví se i o tom, že někteří bývalí redaktoři TV Prima, kteří s nastoleným kursem nesouhlasili, do ČT přešli. Česká televize ovšem už dávno není žádnou studnicí pravdy a objektivity, naopak se stala propagandistickou žumpou. O tom svědčí i to, co se dělo v minulosti po stížnostech na neobjektivní a manipulativní zpravodajství v ČT:
Na základě rostoucí kritiky diváků ČT o neobjektivnosti hlavně zahraničního zpravodajství ČT jednala rada ČT o této kritice. Radní Michal Janovič prohlásil:
"Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. "
A tak se nám to pěkně rýsuje. Evidentně nejde o nic jiného, než o štvavou kampaň proti médiu, které nedrží ten správný politicko - zpravodajský kurs, nebo chcete-li, hubu a krok. Prostě, ve chvíli kdy se na zmanipulované a lživé zpravodajství ČT už skoro nikdo nedívá, přišla Prima, začala říkat to co se prounijním propagandistům nelíbí a má podstatně větší sledovanost....
To si dovolila moc. A to tedy ne, soudruzi. S tím se musí něco dělat, EU si rozvracet nedáme!!!!!!

V jednom z minulých článků jsem se ptal - kde jsou všichni ti údajní ochránci lidských práv, když se v České televizi a v dalších "prounijních" médiích otevřeně lže, zamlčuje a manipuluje s fakty i s veřejným míněním?
Odpověď je dnes jasná.
Jsou u toho.

P.S. 17. 6.
Dnes se skutečně vycajchloval pan ministr pro "lidská práva" Dienstbier. Právě navrhl, aby televize nesměly vysílat reportáže natočené tak, že zobrazují skupiny lidí ve smyslu zažitých klišé.
Ano, skutečně geniální nápad. Do této definice se dá schovat téměř vše. Jak je to jednoduché zařídit, aby všechny televize vysílaly jen neutrální a nebo správně orientované zprávy. Cenzura snadno a rychle.
Jen mám takový pocit, pane Dienstbiere mladší, že je jedině dobře, že jste se prezidentem této země nestal vy, ale pan Zeman. Protože jste se tím nadšeně zařadil po bok podobných osobností, jako byl třeba pan Goebbels. A že váš pan otec disident by vám za to třeba taky dal přes držku. Nezbývá než doufat, že vám a vaší straně za to cenzorské našení dají přes držku v příštích volbách vaši bývalí voliči.