Utečenci jako katalyzátor

1. října 2015 v 12:54 |  Politika
Dění okolo imigrantů dostalo během měsíce neuvěřitelné grády. Stačí jen připomenout pár zpráv z poslední doby. Německá kancléřka Angela Merkel nejdřív pozve všechny utečence ze Sýrie a širokého dalekého okolí do Německa, potom je následně chce rozstrkat podle kvót i do okolních zemí protože jich je moc. Kvóty se nakonec prosadí způsobem, kterému nikdo pořádně nerozumí. Protože i v Německu lidé proti přílivu utečenců protestují, začíná se nejen zde uvažovat o cenzuře internetu a přísných kontrolách obsahu nejrůznějších příspěvků (možná že do budoucna si tím co právě píšu také zadělávám na průser). Protože lidé jsou objektivně naštvaní stále víc, uvažuje se i o celoevropské změně legislativy umožňující použít armádu na potlačení nepokojů. V Německu je mezi tamní tureckou komunitou nezaměstnanost 24% a v bývalém východním Německu mezi mladými neonacisty dokonce 30%, ale kapitáni (nejen) německého průmyslu vítají příliv utečenců s tím, že si z nich vyberou nové zaměstnance. Jak to chtějí udělat s lidmi, kteří přišli ze zemí kde prakticky žádný průmysl není, kteří ani nevědí co je to makat ve fabrice a do Německa přišli s tím že jim tam budou padat pečení holubi do huby, o tom už nikdo nepřemýšlí. Aby byli použitelní alespoň v nekvalifikovaných profesích, musí se minimálně naučit německy (případně jazyk jiné země do které půjdou), stát se kvalifikovaným dělníkem - řemeslníkem znamená tři roky učiliště a dalších několik let praxe a zkušeností pod odborným vedením. A hlavně mít pro takovou práci nějaký talent a předpoklady. Do toho se paní kancléřka nenamáhá ani vzít telefon čekému premiérovi. No asi má těch problémů vážně trochu moc. A nebo má představu, že nějaký zapráskaný český premiérek se má před mocným Německem poklonit, být rád že ho v tom cajzlovském protektorátu zatím nechají na oko vládnout a radostně přijmout vše co mu z Rajchu poručí. A pánové z EK nám vzkazují, že je názory obyvatel EU vlastně ani nezajímají, protože oni nepodléhají žádným volbám a tak si v rámci svého mandátu můžou dělat co chtějí. Občané EU, vyližte si prdel.
Celé dění na mě působí dojmem, jaký jsem měl na konci osmdesátých let v poslední fázi socialismu a komunismu. Vedoucí představitelé rokovali o další cestě ke světlým zítřkům na Červeném Hrádku, absolutně netušili co se děje v podhradí a národ potom nevěděl, jestli se nad Jakešovými vejšplechty má smát nebo brečet (tedy abych byl upřímný - pan Jakeš sice mluvil stejně vidlácky jako dnes prezident Zeman, ale s odstupem času musím objektivně uznat že spoustu věcí viděl a chápal skutečně správně a reálně). Stejně tak i dnešní politická evropská věrchuška je urvaná ze řetězu a dělá si co chce bez ohledu na potřeby a mínění lidí napříč Evropou. A asi jen Alláh ví, komu vlastně třeba paní Merkel slouží. Celá Evropa bojuje / nebojuje proti ISIL, ale ten je ve skutečnosti podporovaný Saudskou Arábií a od ní všichni vesele kupujeme ropu. Takže z každého litru pohonných hmot který nalijeme no auta jde část peněz na - Islámský stát! A protože západ potřebuje hospodářsky poškodit Rusko, potřebuje tu ropu co nejlaciněli. A tak není daleko k úvaze, jestli náhodou nynější cena ropy stlačená na padesát dolarů za barel není výsledkem nějaké zákulisní dohody západních politiků se Saudy. Ano, podle mě to skutečně vypadá tak, že vznikla dohoda - my vám dáme laciněji ropu a vy nás necháte islamizovat Evropu. Nyní možná směňujeme benzín a naftu do našich aut za vlastní zemi a vlastní budoucnost.
Otázka je, jak to celé dopadne. Celé by se to dalo snadno vysvětlit jako ukázka blbosti a neschopnosti současné evropské politické garnitury. Výsledkem blbosti a neschopnosti ale bývá většinou chaos a to nějak přestává sedět. Naopak současné dění dostává stále jasnější obrysy toho, že jde o předem promyšlený a řízený proces, jen pro nás zatím s nejasným výsledkem. Otázka je, zda se to podobně jako kdysi komunistům pěrestrojka nakonec nevymkne z rukou a neskončí tak jak si nikdo z nich ani nikdo z nás nepředstavoval. Současná politická reprezentace dostává oprávněný strach - jednak z toho že naštvanost lidí přesáhne udržitelnou mez a budou smeteni, navíc z pravděpodobného vzestupu radikálních a fašistických stran. Můžeme jen doufat, že z toho nevznikne megaprůser, kde si budeme moci demokraticky vybrat mezi fašismem nebo šaríjou.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama