Uííí - bum - bác

16. srpna 2015 v 17:17 |  Kostelecko
Návrat z práce v pátek večer přinesl nečekané překvapení. Téměř před barákem mě čekala modrá diskotéka.
Skoro se to dalo čekat. Uzavřený železniční přejezd mezi Kostelcem a Častolovicemi na 1/11 měl za následek několikanásobné navýšení provozu na silnicích a silničkách v okolí. A to včetně kamionů. I za normálních okolností si zde po silnicích III. třídy krátí cestu o téměř zanedbatelnou vzdálenost, víceméně podle přísloví "pojedeme zkratkou - je to sice dál, ale zato je tam horší cesta". A někteří kamioňáci jezdí jako hovada - už z dálky je slyšet hukot motoru, kterému řidič naložil plný dehet, poté sedmdesátkou přeletí vrchol kopce a vzápětí brzdí před další ostrou zatáčkou a odstavenými auty. Ale pouze o kamioňácích to není. Samozřejmě s řidiči osobních aut to není lepší, o motorkářích ani nemluvě. Zkrátka - jak to asi může vypadat, když na silnici třetí třídy je najednou provoz jako na "jedničce". Proto jsem předpokládal, že některý z "polovodičů" sestřelil v ulici nějaké odstavené auto. Realita ale byla jiná a okolnosti této havárie jsou docela zajímavé.


Potmě to není moc vidět, ale cca 100m pod místem ze kterého jsem fotil je poměrně ostrá, z tohoto pohledu levá, z pohledu řidiče havarovaného auta pravá zatáčka. Normální řidič, který ctí pravidlo "kam nevidím nevletím" ji projíždí cca 30km rychlostí. Spěchajíci polovodiči s omezenou mozkovou kapacitou ji s kvílením pneumatik protáhnou padesát, možná i o trošku víc (což se po dobu objížďky a tím pádem zvýšeného provozu stalo běžným koloritem). Zajímavé je, že dokud zde byla dlažba, havárií bylo minimum. Od té doby co je vyasfaltováno zde bouralo už několik aut. Majitelé domů pod i nad zatáčkou by o opravách plotů mohli vyprávět romány.
Tohle byl ovšem kapitální bezmozek. Podle svědků se vřítil do zatáčky rychlostí cca 100km/h, tedy rychlostí která byla naprosto mimo jakoukoliv šanci zatáčku vybrat, přes protisměr vyletěl až na chodník, kde urazil sloup veřejného osvětlení. Poté auto pokračovalo ve smyku ještě několik desítek metrů a vrátilo se zpět na pravou stranu, kde nabouralo sousedům do brány a plotu. Jeden z obyvatel domu nad zatáčkou měl celkem štěstí, protože zhruba minutu před havárií šel do popelnice vysypat smetí. V kritickém okamžiku naštěstí nešel nikdo po chodníku ani nejel nikdo v protisměru. V závěrečném nárazu do plotu také auto naštěstí asi o tři metry minulo budku plynoměru. Ani posádce auta se nic vážného nestalo.
Dále se údajně podle svědectví těch co po ráně vykoukli z oken dělo následující - z havarovaného auta vyskákalo cca 8 - 9 "spoluobčanů", z nich část se rozutekla po okolí. Zbylí, počtem odpovídající počtu míst k sezení v autě, se začali zabývat zametáním stop - přesnějí z havarovaného auta strhali registrační značky a pokusili se je schovat v nejbližším okolí. Poté už se k místu havárie , řečeno slovy sdělovacích prostředků, začaly sjíždět všechny složky integrovaného záchranného systému.....


A co je ještě zajímavější - na regionálních internetových portálech se píše často o kdejakém prdu. O této havárii, která jen s velkou dávkou štěstí neskončila masakrem, ovšem není nikde ani zmínka. Možná díky etnickému původu posádky vozidla.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama