Holice a Kozákov 2015

10. května 2015 v 18:04 |  Rádio
Letošní jarní Holické setkání bylo účastí trochu slabší, kvůli chladnému počasí jsem také raději vynechal zakempování v místě. Počasí se ale jinak víceméně vydařilo, po dobu setkání bylo docela hezky. Nabídka na blešáku viditelně stagnuje, v podstatě se tam rok co rok objevují ty samé šroty, stále více přebrané. Ale podobná setkání stále více beru jako příležitost k setkání a popovídání se stejně "postiženými" přáteli a známými, a to vydařilo. Takže jsem hodinu po poledni odjížděl spokojený. Předtím jsem ještě otestoval anténu Emme Esse pro III. TV pásmo, tedy nyní pro DAB rozhlas. Připojení kabelu bylo zatím narychlo provizorní, možná proto jsem nic zvláštního nechytil.

Týden poté bylo setkání na Kozákově. Předpovědi a ráno i radary slibovaly přechod okluzní fronty, poté to vypadalo že se fronta vyprší ještě v západních Čechách. Kolem osmé, když jsem se motal objížďkami kolem Rovenska pod Troskami, se rozpršelo, chvílemi docela silně. To poznamenalo i účast na Kozákově, ale ne zase tak moc - tou dobou už asi, stejně jako já, byla většina účastníků na cestě a nechtělo se jim vracet. Po deváté hodině déšť ustal, postavil jsem stožár s anténou a na Dualu vyzkoušel příjem. Zachytil jsem následující vysílače:
  • 5C DR Deutschland
  • 5D Teleko Černá Hora
  • 9A MDR Sachsen
  • 10D ČRa DAB+ Praha
  • 11A Teleko Praha nebo Příbram
  • 11D BR Bayern
  • 12B ? - pouze občasný náznak signálu, možná PR Wroclaw, možná i intermodulace
  • 12D BR Bayern
U německých multiplexů se nedá určit konkrétní vysílač, v dalé lokalitě jich je třeba pět v jednofrekvenční síti.
V tomto ohledu je Kozákov velmi zajímavý, a to se ještě musím přiznat k navigační chybě - až kolem poledne, když vysvitlo slunce a anténu jsem pomalu balil, tak jsem zjistil že jih je trochu jinde než jsem předpokádal. Příště to možná bude ještě lepší :-)
Anténa pro DAB se také stala atrakcí pro návštěvníky, s některými jsem si příjemně popovídal. Pokud tohle někdo z nich čte - ano, bílý Mercedes, tubusy od Třince, na nich "hrábě" pro DAB - to jsem byl já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama