Pussy Rijot podruhé aneb pohádka naruby

22. prosince 2014 v 7:37 |  Politika
Před dvěma lety jsem se zde zmínil o ruské skupině Pussy Rijot. Případ dospěl nedávno na české poměry k nečekanému pokračování.
Nechci brát této skupince ruských slečen a paní právo na protest. Ale pokud protestuji proti něčemu, je nutné protest směrovat proti tomu, co mi vadí. A před dvěma lety přinejmenším poněkud střelili vedle. Zmíněnému olomouckému řidiče se to podařilo dokonale - naštvali ho politici, tak se pomstil na jejich plakátech, za což byl "po zásluze" potrestán. Jak celý případ vlastně skončil, už ani nevím, o tom se už mlčí. Zato mediální výplach okolo Pussy Rijot letos na podzim dosáhl vrcholu. Takového, až to nerozdejchal dokonce ani pan prezident Zeman. A tak se do toho vložil sám - sice svým typickým vidláckým a obhroublým přístupem, ale jinak musím tentokrát uznat že má naprostou pravdu.
Jistě si vzpomenete na pohádku "Císařovy nové šaty". Situace kolem Pussy Rijot dospěla do stejné absurdity, název této skupinky se ozýval z rádia alespoň patnáckrát denně. Až do chvíle, kdy do jednoho z těch v tomto směru nejaktivnějších rádií pan prezident parkrát prohlásil cosi o kundě a především nahlas řekl to o čem se předtím raději nepřemýšlelo - že Pussy Rijot vlastně doslovně přeloženo neznamená nic jiného než Kundy Řvou. A vypukl poprask, který tady dlouho nebyl Smějící se. Miloši, tentokrát boduješ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama