Červen 2014

Babišovo řezání větve

16. června 2014 v 20:50 Politika

Hnutí ANO 2011 a jeho lídr Andrej Babiš vstoupili do politiky jako ti, co mají ty nejlepší a nejčestnější úmysly. Ti, co to myslí dobře, co zametou všechnu špínu a budou pracovat jen a pouze v zájmu občanů. Ve mě to od počátku vyvolávalo určitou nedůvěru a začíná se zdát, že velmi, velmi oprávněnou. Proběhly předčasné parlamentní volby, proběhly i evropské volby. Další jsou v nedohlednu. Ideální čas, aby se ukázalo, kdo je co zač. A především pan Babiš se svým vládním ansámblem se začíná zatraceně vybarvovat.
Tanečky kolem agenta Bureše jeho auru nemohly zásadně ohrozit. Jednak už od sametu uběhlo čtvrt století a téma spolupráce s bývalým režimem už téměř nokoho nevzrušuje. Ti, co se zapletli, jsou dnes minimálně zralí padesátníci a pokud proti nim nejsou naprosto jasné a neprůstřelné důkazy, můžou to vysvětlit celkem pochopitelným způsobem "byl jsem mladej, blbej trouba, oni mě tam dusili, až jsem jim prostě něco podepsal abych měl od nich pokoj, ani nevím co, nikdy jsem na nikoho nic nedonášel". A hlavně - nejrůznějších soudruhů, aparátníků, nomenklaturních kádrů, politruků, agentů, důvěrníků a podobných existencí je dodnes na všech úrovních plná politika. A nedá se říct, že mladší generace nezasažená rudým morem by byla nějak výrazně morálně lepší.
Ani pokusy o skandály, jako například ten "jak Babiš k Agrofertu přišel" v jistém týdeníku, ho zřejmě neohrozí. Slovo "Petrimex" určitě nepatří k těm, které má v oblibě, ale na podobná témata není asi společnost citlivá.
V mnohém si ovšem "pomáhá" i sám. Hned po vstupu do politiky, kdy byl zvolen poslancem, se začal hrnout i do vlády. Že toto hamtání funkcí není občas nejlepší nápad a může se šeredně vymstít, zjistil kdysi už i pan Topolánek. Příslovečné lechtání kobry bosou nohou připomínají jeho nápady na zdanění kde čeho, například odborářských příspěvků. Většinou od nich ale zase cukne ve chvíli, kdy zjistí že by se tím taky mohli lidi naštvat. Ono otevírat kauzy například poplatků v nemocnicích nebo druhého důchodového pilíře ve vládě, která v podstatě vyhrála volby na jejich odmítnutí je jasná zrada v očích voličů a politická sebevražda. V každém případě každého napadne, co a hlavně kdo stojí v pozadí těchto myšlenkových veletočů a kolik za to dostal zaplaceno.
Také jeho spolupracovníci na ministerských postech se už stačili rozkoukat a navázat ty správné kontakty se správnými lidmi. Hlavně s těmi, co vědí co chtějí a můžou to co chtějí evidentně řádně podpořit. A tak ministr životního prostředí za hnutí Ano 2011 Brabec otevřeně mluví o tom, že je potřeba správně přiohnout zákony včetně Listiny základních práv a svobod, aby se mohlo úspěšně navázat na dosavadní úspěchy kotlíkové lobby a k tomu je přece potřeba lézt lidem do baráků a hlídat je, čím a v čem že si to vlastně topí. Paní ministryně Válková si zase veřejně prohlašuje že za protektorátu se tady nežilo zase až tak špatně a vrabci na ministerské střeše si štěbetají o tom, že vyhozená náměstkyně Marvanová holt nechtěla na rozdíl od ní jít na ruku těm správným lidem v pozadí. No a pan ministr dopravy za Ano 2011 Prachař to je taky kanón. Jeho náměstek už vymýšlí, jaké daně ještě napálit na majitele aut a vůbec se ani nestydí veřejně mluvit o tom, že to peče s výrobci a dovozci nových automobilů. Vždyť omladit vozový park je přece to hlavní, ne?
A tak se mi zdá, že hnutí Ano právě nastoupilo na tu samou cestu, kterou před ním prošly zástupy dalších stran, hnutí i jednotlivých politiků. Naposledy například Topolánek, Nečas, Bárta, Kalousek, Heger, Drábek. Sliby neurazíš, těmi volebními už vůbec ne, na lidi serem, na tenhle stát taky, na nějakou demokracii už vůbec, hlavně si honem nahrabat dokud je z čeho. To bylo heslo poslední dekády. Ovšem to, co ODS trvalo dvě desetiletí, TOP09 především díky Kalouskově a Drábkově psychopatii necelou pětiletku, VVéčka zvládly ještě rychleji a razantněji. Tak aby to Babišovo "z hrušky dolů" nebylo díky vlastním ministrům, kteří dnes říkají "ANO" především těm kdo jim strkají peníze do koryt, ještě rychlejší než si dokáže představit.

Víkend 7- 8.6.

1. června 2014 v 9:37 Rádio
Příští víkend, sobota 7 a neděle 8. června, bude doslova nabitý zajímavými akcemi.
Tou nejdůležitější budou Rozhledny 2014, kterých se samozřejmě zůčastním, a od z QTH nedaleko rozhledny Osičina. Podrobnosti o akci zde:
http://cb21.wz.cz/rozhledny.php?subpage=info
Letos se rozhlednového kolečka zůčastní dvacítka stanic, což je o dost méně než v minulých letech, kdy se počet účastníků pohyboval mezi třiceti - čtyřiceti. Na zajímavosti to ale Rozhlednám rozhodně neubere.

V Žamberku se bude připomínat paraskupina Barium.
http://www.zamberk.cz/index.php?IdS=57
Kromě vzpomínkových akcí, o kterých jsou podrobnosti v odkazu, bude také vysílat na amatérských pásmech příležitostná stanice OL70BARIUM. Podle dalších informací by stanice měla být aktivní od 1. do 15. června, CW i SSB, především na pásmu 80m. Vysílat se ale bude i na dalších amatérských pásmech.

Od Ještědu by v nedělní podvečer měl vzlétnout balonový maják "Sputnik2" o výkonu 20mW na kmitočtu 7030kHz. Podrobnosti zde:
http://ok1if.c-a-v.com/