Holice a Kozákov 2014

11. května 2014 v 21:01 |  Rádio
Přelom dubna a května (stejně jako srpna a září) je typickým časem radioamatérských a "cébéčkářských" setkání. Pravidelně jezdím na setkání na Kamenci u Holic, známé jako "malé Holice". Letos proběhlo 2. a 3. května, přijel jsem už v pátek navečer. Bohužel moc nevyvedlo počasí, v pátek večer se rozpršelo a přestalo až v sobotu ráno. Začátek tak byl spíš komornější, přes noc v autě zima, ráno jen tři stupně, ani spacák, dvě deky a důkladné oblečení moc nepomáhalo. V sobotu dopoledne naštěstí přestalo pršet, ale na slabší účasti se počasí stejně podepsalo. Především prodejců bylo méně, ale nejrůznějšího haraburdí už mám doma beztak dost a tak bylo víc času na pokec se známými. Udělal jsem z Kamence pár spojení na CB, PMR i HAM pásmech, otestoval DAB signál - stejně mizerný jako doma :-( a na oběd dorazil domů. Až na to počasí celkem vydařená akce.
Tento víkend mi to nedalo a vyrazil jsem na další známé setkání na Kozákově. Počasí sice chladnější, sluníčko svítilo, ale do Kozákova byl zapíchnutý mrak a ten tam vydržel až do poledne. Potom se vyjasnilo i na něm. Naštěstí ale nepršelo ani nebyl silný vítr, účast byla docela velká a bylo i s kým pokecat, na co koukat a občas i něco utratit. Opět vydařený sobotní výlet.


Na obrázku je pohled z rozhledny na Kozákově, návštěvníci už se pomalu rozjíždějí.
Cestou domů jsem se ještě zastavil u hradeckého NDB majáku "UR", který je stále v provozu, jeho aktuální stav je na druhém obrázku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama