Květen 2014

Holice a Kozákov 2014

11. května 2014 v 21:01 Rádio
Přelom dubna a května (stejně jako srpna a září) je typickým časem radioamatérských a "cébéčkářských" setkání. Pravidelně jezdím na setkání na Kamenci u Holic, známé jako "malé Holice". Letos proběhlo 2. a 3. května, přijel jsem už v pátek navečer. Bohužel moc nevyvedlo počasí, v pátek večer se rozpršelo a přestalo až v sobotu ráno. Začátek tak byl spíš komornější, přes noc v autě zima, ráno jen tři stupně, ani spacák, dvě deky a důkladné oblečení moc nepomáhalo. V sobotu dopoledne naštěstí přestalo pršet, ale na slabší účasti se počasí stejně podepsalo. Především prodejců bylo méně, ale nejrůznějšího haraburdí už mám doma beztak dost a tak bylo víc času na pokec se známými. Udělal jsem z Kamence pár spojení na CB, PMR i HAM pásmech, otestoval DAB signál - stejně mizerný jako doma :-( a na oběd dorazil domů. Až na to počasí celkem vydařená akce.
Tento víkend mi to nedalo a vyrazil jsem na další známé setkání na Kozákově. Počasí sice chladnější, sluníčko svítilo, ale do Kozákova byl zapíchnutý mrak a ten tam vydržel až do poledne. Potom se vyjasnilo i na něm. Naštěstí ale nepršelo ani nebyl silný vítr, účast byla docela velká a bylo i s kým pokecat, na co koukat a občas i něco utratit. Opět vydařený sobotní výlet.


Na obrázku je pohled z rozhledny na Kozákově, návštěvníci už se pomalu rozjíždějí.
Cestou domů jsem se ještě zastavil u hradeckého NDB majáku "UR", který je stále v provozu, jeho aktuální stav je na druhém obrázku.