Dlouhá vlna nakonec nekončí?

15. února 2014 v 22:34 |  Rádio
Od prvních zpráv zvěstujících konec dlouhovlnného vysílače Topolná uteklo necelých čtvrt roku. Je pravda, že v prvním komentáři jsem si nebral servítky a ulevil si z naštvání a znechucení nad nesmyslnou likvidací unikátního a těžko nahraditelného zařízení.
Důvody pro zachování Topolné byly podrobně probrány, mimo jiné už i před deseti lety kdy se o jejím zrušení uvažovalo poprvé. Od té doby přibyl ještě další, tím bylo zrušení krátkovlnného vysílání do zahraničí. To skutečně z velké části dokáže nahradit i internetový stream nebo satelitní vysílání, pro většinu uživatelů i jednodušeji a snadněji než poslech na krátkovlnném rádiu. Ne vždy je ale internet zrovna po ruce, alespoň pro Evropu a blízké okolí tak představuje dlouhovlnný vysílač Topolná spolehlivou alternativu. A veřejnoprávní rozhlas má podle mého mínění právě proto pravidelný příjem z koncesionářských poplatků, aby z nich mohl provozovat i aktivity, které nejsou třeba zrovna ekonomickým trhákem.
Dnes bohužel máme dobu, kdy se téměř všude razí heslo "vůbec tomu nerozumím, ale to nevadí, hlavně že jsem dobrý manager". A rozhodnutí o ukončení dlouhovlnného vysílání mi přišlo jako právě takové "manažerské". Proto jsem ho také patřičně peprně okomentoval.
V posledních dnech ale přišla překvapivá zpráva - konec se nekoná, dlouhovlnné vysílání s velkou pravděpodobností nakonec zůstane. Co bylo důvodem této změny názoru je ve hvězdách, pravděpodobně negativní ohlas posluchačů, zmiňováni byli například řidiči kamionů. V každém případě však musím uznat, že pan generální ředitel Duhan má alespoň minimálně jednu dobrou vlastnost - že netrvá slepě za každou cenu na svém předchozím rozhodnutí, ale že dokáže i vyslechnout nesouhlasné argumenty a uznat, že nemuselo být správné.
Jak vše dopadne, uvidíme prvního března.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama