Proč jsem nevolil ani Zemana

28. října 2013 v 21:35 |  Politika
Pokud jsem se v minulých článcích otřel o pana Schwarzenberga, neznamená to že pan Zeman by snad byl nějakým mým oblíbencem. Je to stejně přestárlý politik, jako ten první, jen příznaky jsou trochu jiné.
Kdysi dávno, v dobách hlubokého socialismu, došlo k tomu že konečně zemřel generální tajemník a předseda ústředního výboru komunistické strany Sovětského svazu soudruh Leonid Iljič Brežněv. Zda to bylo skutečně sešlostí věkem, zda si k tomu dopomohl nějakým tím stakanem nebo mu tam prostě někdo pomohl, nevím a tehdy mi to bylo upřímně fuk, stejně jako dnes. Svět si oddechl. I u nás se tou dobou šuškalo, že soudruh Brežněv už je na tom momentálně mentálně všelijak a panovala obava, že v náhlém záchvatu snahy ještě něco dokázat zmáčkne to červené tlačítko. Poté nastoupil soudruh Andropov, který taky za pár měsíců zaklepal bačkorama, a po něm soudruh Černěnko s obdobným výsledkem (nebo opačně?). Potom už asi nějak v sovětském UV KSSS došli geronti a tak zvolili Gorbačova.
V té době jsem byl na druhém stupni základní školy a měli jsme jistého poněkud kontroverzního učitele. Záporné rysy jeho povahy zde s dovolením pominu, kladným rysem byla nepochybně určitá moudroust a snad i věštecké nadání, které před námi občas prezentoval. A tak například po zvolení soudruha Gorbačova prohlásil, že je to tak v pořádku. Protože vrcholným politikem se má stát člověk ve věku kolem padesáti let, kdy už má dostatek životních zkušeností, aby dokázal tak složitou a zodpovědnou práci zastávat. Ale na druhou stranu je to ještě věk, kdy má dotyčný kus života před sebou a to mu brání v sebevražedných rozhodnutích, kdy už mu na konci života na ničem nezáleží a vezme si do hrobu země, kontinenty a další miliony lidí. A mimochodem je to věk, kdy ještě lidé zpravidla nemívají v hlavě nasráno.
A tak jsme začátkem letošního roku dopadli podobně jako v osmdesátých letech ÚV KSSS. Na druhé kolo volby prezidenta republiky jsme měli na výběr mezi dvěma přestárlými geronty. Zvítězil ten, který je schopný kvůli starým křivdám a vlastním zájmům ohrozit a poškodit celou tuto zemi. Za druhého by tu samou špinavou práci udělali jeho loutkovodiči. Já jsem ve druhém kole nevolil nikoho.
Dnes jsem vyrazil na procházku. Les, přes který jsem šel byl rozrytý od divokých prasat. Stejný obrázek momentálně skýtá i naše republika, akorát že místo stáda divočáků ho rozrejvá pan prezident.
Mimochodem, pokud kterýkoliv zaměstnanec ve fabrice, úřadě, nebo kdekoliv jinde je přistižen v zaměstnání v podnapilém stavu, zpravidla je tvrdě potrestán, při opakovaném přistižení hodinovou výpovědí pro závažné porušení pracovní kázně. Pokud jde o člověka na pozici, kdy může bezprostředně ohrozit okolí nebo způsobit špatným rozhodnutím vážné následky, například jako řidič nebo lékař, má na krku navíc trestní stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky. Myslím, že stejně by mělo být postupováno i u prezidenta republiky. I když představa, jak takový pan premiér jde v doprovodu předsedy parlamentu dát panu prezidentovi "dejchnout" je poněkud komická. Navíc se povídá, že když má dotyčný přes tři promile, levným alkotesterům se spálí snímač a potom už ukazují jen nulu... Ale když mají na vládě peníze na soupravu pro odhalení metanolu, určitě mají i na přádný policejní alkotester :-)
No nic, nezbývá než to ty čtyři roky nějak přežít a doufat že mezitím zde také dojdou geronti. Ono těch mladých, snaživých a perspektivních blbců je beztak dost.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomkoO TomkoO | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:28 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama